Maga a tény, hogy ami nekem nehézséget jelent, azzal más is ugyanúgy küzd már önmagában felszabadító volt, vagy éppen az, hogy ami egyikünknek nehézség, az a másiknak egyáltalán nem jelent kihívást.
Más szülőknek a fentieken túl azért ajánlanám, mert egy ítélkezéstől mentes, támogató közegben lehet beszélgetni egy szakember profi hozzáértése, irányítása mellett. Nekem nagyon sokat segített és úgy érzem, hogy sikerült beépítenem sok itt hallott, tanult dolgot a szülői, önismereti repertoáromba.”
Egyedül nagyon nehéz megbirkózni a gyermeknevelés kihívásaival. Gyakori tapasztalat, hogy mások támogatása saját képességeinket is megsokszorozza, új, kreatív megoldások megtalálásában segíthet. A hasonló élethelyzet és a megannyi egyedi megélés megtapasztalása egyszerre segít beszűkült állapotokból kilátni és egymás helyzetébe belehelyezkedni. A kisközösség ereje támogatást is ad és segíthet gyermekünk jobb megértésében, illetve a problémák gördülékenyebb kezelésében.
Kétféle csoportot indítunk szülőknek: Támogató és Tematikus csoportokat.
„Egyetlen munka sem vesz annyira igénybe, mint szülőnek lenni, és ezt támogatják legkevésbé…. Ahhoz, hogy hatékony szülővé válhassunk és kialakítsuk az ehhez szükséges érzelmi izmokat (készségeket), szükségünk van mások segítségére – valakire, aki támogatja erőfeszítéseinket, segít átgondolni a dolgokat, felhívja a figyelmünket mindarra, amivel esetleg nem vagyunk tisztában; támogat minket, ha elfáradunk, és új ötleteket ad ehhez a nagy kihívást jelentő feladathoz.”
(Kerry K. és Jack Novick: Érzelmi izomzat. Erős szülők, erős gyermekek. Budapest, 2022, TomorrowBooks, 25. o.)